Na czwartek rząd zapowiedział ogłoszenie kolejnych obostrzeń, które mają pomóc w walce z koronawirusem. Nieoficjalnie premier stwierdził, że cała Polska może stać się czerwoną strefą.

Liczba zakażonych koronawirusem wciąż rośnie. W rozmowie w Polsat News premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że rozważane jest wprowadzenie czerwonej strefy na terenie całego kraju.Mamy taką liczbę “czerwonych” powiatów, ok. 317, że będę rekomendował, żeby od soboty cała Polska była strefą czerwoną – mówił premier. – Już dzisiaj jest to ok. 75-80 proc. mieszkańców więc takie rozróżnienie powoli robi się bezprzedmiotowe – wyjaśnił w rozmowie Mateusz Morawiecki.

Prawdopodobnie dziś zapadnie także decyzja co z nauką w szkołach podstawowych. W szkołach ponadpodstawowych oraz na uczelniach wyższych zajęcia prowadzone są hybrydowo lub tylko zdalnie. Rząd rozważa wprowadzenie nauki zdalnej także dla ostatnich klas szkół podstawowych. Klasy niższe oraz przedszkola mają mieć zajęcia w trybie tradycyjnym, głównie z tego względu, że dzieciom potrzeba kontaktu z innymi rówieśnikami.