Strona główna RZESZÓW Nowe kierunki lotów z podrzeszowskiej Jasionki

Nowe kierunki lotów z podrzeszowskiej Jasionki

175
0

W Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka w weekend zaczął obowiązywać zimowy rozkład lotów. Trzy linie lotnicze oferują w nim loty na osiem lotnisk. Szczególnym wydarzeniem jest pozyskanie nowego przewoźnika – linii Wizz Air. 15 grudnia połączy on Rzeszów z holenderskim Eindhoven.

 
Najwięcej połączeń z Rzeszowa oferuje Ryanair. Korzystając z jego Boeingów 737-800 możemy wybrać się w podróż do Londynu – na lotniska Stansted (poniedziałek, środa, piątek, niedziela) i Luton (wtorek i sobota). Dwa razy w tygodniu można polecieć do East Midlands (piątek i niedziela), Bristolu (poniedziałek i piątek), Manchesteru (środa i niedziela) oraz Dublina (wtorek i sobota).
Narodowy przewoźnik, czyli Polskie Linie Lotnicze LOT, oferuje codzienne połączenia z Warszawą – rejsy realizowane są dwa lub trzy razy dziennie.Nowy przewoźnik i nowa trasa – Wizz Air w Rzeszowie
Przełomowym wydarzeniem w historii Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka jest pozyskanie nowego przewoźnika. Od 15 grudnia dwa razy w tygodniu pomiędzy Rzeszowem a holenderskim Eindhoven będą latać Airbusy Wizz Aira. We wtorki i soboty samoloty na lotnisku w Rzeszowie będą lądować o 11:05, a startować o 11:35.
Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka powiedział: Naszym strategicznym celem jest zwiększanie liczby współpracujących z nami przewoźników, dlatego doceniamy decyzję linii Wizz Air, by rozpocząć operowanie z naszego lotniska. Mam nadzieję, że nowa trasa to początek długoterminowej współpracy umożliwiającej rozwój naszej siatki połączeń.
Zakażenie koronawirusem mniej prawdopodobne niż uderzenie piorunem
Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) opublikowało raport, z którego wynika, że w kabinie samolotu zaraża się jedna na 27,3 miliona podróżnych. Od początku roku linie lotnicze przewiozły 1,2 mld osób. Koronawirusem zaraziły się w samolocie 44 z nich. Prawdopodobieństwo, że podczas podróży samolotem zarazimy się wirusem jest więc podobne do tego, że uderzy w nas piorun.
źr. rzeszowairport.pl