Strona główna WIADOMOŚCI Nowe autobusy MKS Rzeszów

Nowe autobusy MKS Rzeszów [foto]

0
Reklama

Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” zakupił 3 nowe, ekologiczne i niskopodłogowe autobusy od firmy Busimport

W środę 25 maja 2022 roku, w siedzibie Związku Gmin „PKS” została podpisana umowa na dostarczenie przez firmę Busimport Pl Sp. z o.o. trzech nowoczesnych autobusów marki Isuzu. Nowoczesne autobusy wyjadą na trasy już w ciągu kilku miesięcy.

Reklama

Jak podkreślał Remigiusz Wzorek, Przewodniczący Zarządu Związku Gmin „PKS”, nowy zakup wzbogaci dotychczasową flotę i  poprawi komfort podróżnych.

Autobusy Międzygminnej Komunikacji Samochodowej dowożą tysiące podróżnych do zakładów pracy , szkół, przychodni, szpitali, urzędów oraz obiektów kulturalnych. Chcemy, aby nasi Pasażerowie podróżowali w nowoczesnych i ekologicznych, ale przede wszystkim bezpiecznych pojazdach. Autobusy Isuzu spełniają wszystkie wyżej wymienione kryteria – zauważa Przewodniczący.

Oprócz komfortu podróżnych, Zarząd Związku Gmin stawia także na rozwiązania ekologiczne.

Jako Zarząd Związku Gmin zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest troska o nasze środowisko. Dlatego kupione autobusy spełniają najwyższe normy emisji spalin Euro-6 – podkreśla Sławomir Porada, Zastępca Przewodniczącego ZG „PKS”.

Isuzu Novociti Life to prawie 8-metrowy autobus z 21 stałymi i 4 rozkładanymi miejscami siedzącymi. 34 podróżnych może zająć miejsca stojące. Jedno miejsce jest przeznaczone dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Wejścia do autobusów znajdują się w strefie niskiej podłogi. Oprócz tego pojazdy są klimatyzowane. Niewielkie rozmiary pozwalają na efektywne wykorzystanie taboru na liniach o najmniejszej frekwencji, do małych miejscowości oraz w weekendy.

Autobusy będą dostarczone w barwach charakterystycznych dla pojazdów obsługujących połączenia pod szyldem MKS.

Firma Busimport Pl Sp.z o.o. została wyłoniona w ogłoszonym przez Zarząd Związku Gmin  przetargu. Do przetargu stanął także AUTOSAN Sp. z o.o, jednak to oferta Busimport Pl Sp.z o.o. uzyskała najwięcej punktów. Wartość inwestycji to 2 807 352 zł. Zostanie ona sfinansowana ze środków własnych Związku.

Cieszymy się, że możemy dostarczyć nowoczesne autobusy dla Związku Gmin. Isuzu Novociti Life ze względu na niewielki rozmiar, znakomicie sprawdzają się na liniach miejskich oraz podmiejskich – informuje Iwona Kowalczyk, Dyrektor Sprzedaży Busimport PL.

Oprócz podpisania umowy, Zarząd  Związku Gmin poinformował również, że  nie zamierza poprzestawać na dotychczasowych inwestycjach i nadal chciałby poprawiać standard autobusów oraz wdrażać nowoczesne rozwiązania informatyczne i biletowe. Wkrótce nastąpi rozstrzygnięcie naboru z Rządowego Funduszu Polski Ład. W planach jest także pozyskanie dofinansowania przy okazji kolejnych naborów w ramach Funduszy Europejskich.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!