Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego tragicznego wypadku w Nowej Wsi. Kierujący samochodem peugeot partner, jadąc w kierunku Lublina, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z rowerzystą. W wyniku odniesionych obrażeń rowerzysta, mimo reanimacji, zmarł.

Do  wypadku doszło wczoraj po godz. 15 w Nowej Wsi. Jak wstępnie ustalili interweniujący na miejscu policjanci, kierujący samochodem marki Peugeot Partner, 53-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadąc w kierunku Lublina, zjechał nagle na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z rowerzystą. Mimo podjętej reanimacji 34-letni rowerzysta, mieszkaniec gminy Głogów Małopolski, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Kierowca peugeota, był w chwili zdarzenia trzeźwy, jednak okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Pracujący na miejscu, pod nadzorem prokuratora, policjanci zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności wypadku. Decyzją prokuratora kierujący peugeotem została zatrzymany w policyjnym areszcie.