We wtorek (7.05) przed godz. 14 doszło do zderzenia się dwóch tirów, w tym cysterny i samochodu osobowego w Nowej Wsi (gm. Dukla) na DK19.

Na miejscu działa wiele zastępów straży pożarnej, zespołów ratownictwa medycznego, 2 helikoptery LPR i policjanci. W 3 pojazdach podróżowało w sumie 6 osób. Kierowca cysterny jest obecnie w stanie krytycznym. Droga krajowa nr 19 będzie zablokowana wiele godzin.

Przyczyny zdarzenia ustalają policjanci z WRD KMP Krosno. Obecnie na miejscu zdarzenia pracują strażacy z JRG Krosno, OSP Tylawa, OSP Dukla, OSP Jasionka, OSP Suchodół i OSP Równe. W sumie ponad 10 zastępów PSP i OSP. Kilka zespołów ratownictwa medycznego, 2 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, policjanci WRD KMP Krosno. Na miejscu obecni są komendanci i dowódcy z JRG PSP Krosno.

Rejon działania JRG PSP Krosno zabezpieczają jednostki: OSP Turaszówka, OSP Krościenko-Wyżne i OSP Suchodół.

Trzy osoby są poszkodowane.

AKTUALIZACJA 16:22

Sześć osób zostało poszkodowanych, samochód oraz cysterna, która była pusta, spłonęły doszczętnie. Jak wstępnie ustalono doszło do zderzenia pojazdów. Dwie osoby do szpitala transportowane były śmigłowcami pogotowia ratunkowego.

źr. Krosno112