Strona główna KROSNO Niszczył opony w samochodach na osiedlu. Grozi mu 5 lat

Niszczył opony w samochodach na osiedlu. Grozi mu 5 lat

0
Reklama

Policjanci zatrzymali wandala, który dewastował samochody na jednym z krośnieńskich osiedli. Wszystkie uszkodzone pojazdy miały przebite opony. 26-letni sprawca został zatrzymany i usłyszał już pierwsze zarzuty. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku maja, policjanci otrzymali sygnały dotyczące serii aktów wandalizmu, na terenie osiedla Markiewicza w Krośnie. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że sprawca przy wykorzystaniu ostrego narzędzia, niszczył opony w pozostawionych na osiedlowych parkingach samochodach. W wyniku aktywności osiedlowego wandala, uszkodzonych zostało kilkanaście pojazdów.

Reklama

Pracujący nad sprawą policjanci ustalali kolejnych pokrzywdzonych, przesłuchiwali świadków oraz szczegółowo analizowali zapis kamer monitoringu miejskiego. Równolegle, funkcjonariusze wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy, prowadzili działania operacyjne, które w niedługim czasie przyniosły oczekiwane efekty. 

Policjanci ustalili, że osobą odpowiedzialną za serię aktów wandalizmu może być 26-letni krośnianin. W miniony piątek funkcjonariusze zatrzymali typowanego mężczyznę, który został przesłuchany i usłyszał już pierwsze zarzuty. Mężczyzna przyznał się do ich popełnienia.

Aktualnie uwaga śledczych skupiona jest na szczegółowym sprawdzeniu, czy podejrzany nie dopuścił się podobnych przestępstw na terenie parkingów zlokalizowanych w innych częściach miasta.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.   

Reklama
Poprzedni artykułPodkarpaccy terytorialsi ćwiczyli przed wyjazdem do Estonii
Następny artykułPijany prowadził koparkę. Zderzył się z dwoma autami i motocyklem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj