Strona główna NISKO Nisko: Nagrał go. Dostał 500 zł mandatu i 16 punktów

Nisko: Nagrał go. Dostał 500 zł mandatu i 16 punktów

0
Fot. poglądowa

Pirat drogowy zatrzymany dzięki nagraniu z kamery samochodowej. Policjanci nałożyli na niego 500 zł. mandatu karnego i 16 punktów karnych. Poszkodowany jechał za młodym kierowcą i nagrywał jego zachowanie na drodze, jednocześnie powiadomił policję.

W piątek po południu w miejscowości Kamień w powiecie rzeszowskim, kierowca volkswagena golfa przez okno wyrzucił plastikową butelkę, która uderzyła w przednią szybę, jadącego za nim pojazdu. Butelka spowodowała odprysk zewnętrznej powierzchni szyby pojazdu.
Poszkodowany miał włączoną w pojeździe kamerę, którą rejestrował drogę. Jechał za sprawcą i jednocześnie powiadomił policję. Pirat drogowy został zatrzymany w Nisku. Na parking zajechał również poszkodowany. W obecności policjantów odtworzył zdarzenie z butelką i trasę przejazdu.
Na nagraniu wyraźnie widać, jak kierowca volkswagena wyrzuca plastikową butelkę przez okno. Butelka uderza w szybę jadącego z tyłu pojazd. Na nagraniu policjanci zauważyli jeszcze jedno wykroczenie. Kierowca volkswagena wyprzedzał inne pojazdy bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.
Funkcjonariusze ruchu drogowego nałożyli na 21-letniego pirata drogowego mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 16 punktów karnych, za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych.

Poprzedni artykułRopczyce: O włos od tragedii. Wędkarz wpadł pod lód
Następny artykułBrzozów: Tragiczny wypadek podczas wycinki drzew