Strona główna NISKO Nisko: Chcąc uniknąć mandatu, zaproponował policji łapówkę

Nisko: Chcąc uniknąć mandatu, zaproponował policji łapówkę

0
Fot. poglądowa
Reklama

W policyjnym areszcie przebywa mężczyzna, który wczoraj wieczorem w Katach próbował przekupić funkcjonariuszy ruchu drogowego. Zatrzymany 52-latek, chcąc uniknąć mandatu i punktów karnych, zaproponował policjantom łapówkę.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 19 w Katach. Kierując samochodem ciężarowym, nie zastosował się do sygnalizacji i przejechał na czerwonym świetle.
Podczas kontroli, policjant ruchu drogowego poinformował 52-letniego mieszkańca powiatu lubelskiego, że za popełnione wykroczenie nakłada na niego mandat w wysokości 300 zł i 6 punktów karnych. Wtedy mężczyzna wyciągnął z portfela 100 zł i próbował włożyć banknot do kieszeni policjanta. Pieniądze spadły na ziemię. Kierowca podniósł je i próbował wrzucić do radiowozu.
Mężczyzna namawiał policjanta do wzięcia pieniędzy w zamian za odstąpienie od wypisania mandatu. Nie reagował na słowa funkcjonariuszy, że popełnia przestępstwo.
Za popełnione wykroczenie drogowe mieszkaniec powiatu lubelskiego został ukarany mandatem. Natomiast za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia łapówki, trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
źr. KPP Nisko

Reklama