Strona główna WIADOMOŚCI Niezgłoszona gotówka w bagażach kierowców

Niezgłoszona gotówka w bagażach kierowców

0
Reklama

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wykryli kolejne przypadki nielegalnego wwozu do Unii Europejskiej znacznych ilości dewiz.

Obowiązku zgłoszenia przewozu gotówki nie dopełnili podróżni przekraczający granicę w Medyce i Budomierzu.

Reklama

Medyka
Podczas kontroli autokaru, który wjeżdżał do Polski przez przejście graniczne w Medyce, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli nielegalny przewóz gotówki o równowartości ponad 103 tys. złotych. Pieniądze w różnej walucie przewoziło w swych bagażach dwóch kierowców autokaru.  W stosunku do każdego z mężczyzn wszczęte zostało postępowanie mandatowe.

Budomierz
Na niezgłoszoną gotówkę funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej natrafili także podczas kontroli dwóch busów wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Budomierzu.
Kierowca jednego z nich, 50 – letni ob. Ukrainy przewoził w różnych walutach równowartość ponad 18,8 tys. euro. Podobną kwotę- równowartość 18,2 tys. euro przewoził także drugi z kierowców, 37 letni- ob. Ukrainy. Obydwaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi.

Zgłoś gotówkę przekraczając granicę UE
Osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro (a także równowartość tej kwoty w innych walutach), wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, musi pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!