Strona główna POLSKA I ŚWIAT Nieuczciwi pracodawcy zgotowali we Francji obóz pracy dla Polaków

Nieuczciwi pracodawcy zgotowali we Francji obóz pracy dla Polaków [foto]

0
Reklama

Jak poinformował nas mieszkaniec powiatu niżańskiego przebywający za granicą, na terenie Francji znajduje się obóz pracy dla Polaków. Wg jego doniesień jednym z organizatorów obozu jest mężczyzna pochodzący z Huty Deręgowskiej (powiat niżański). Rekrutuje on osoby do pracy przy winobraniu na południu Francji.


Miejscowości, w których lokuje się naszych rodaków to La Varene i Cercie. Warunki mieszkalne są katastroficzne. Pracowników kwateruje się na strychach, w piwnicach, garażach i starych winiarniach. Do pracy dowozi się ich w busach na pakach, bez zabezpieczeń. W poniedziałek dwóch Polaków wypadło z busa podczas takiego przejazdu do pracy, ponieważ otworzyły się drzwi. Polakom płaci się tylko 6.5€ mimo że prawo francuskie gwarantuje 7.83€ netto za godzinę.  Pracodawcy często przedłużają czas pracy i nie płacą. Nie ma przerw od pracy, brak jest gwarantowanego prawnie dnia odpoczynku. Pracuje się po 8-9 h codziennie. Pracodawca odlicza każdą minutę przerwy. Mimo upałów ludzie noszą znaczne ciężary.  Woda, którą dostają pozbawiona jest minerałów.
Oburzony czytelnik prosi o nagłośnienie sprawy:

Nie można dopuścić do tego by w ten sposób traktowano gdziekolwiek naszych rodaków.  Tym bardziej, że takie warunki zgotowali im sami Polacy, okłamując ich w Polsce i rekrutując do półniewolniczej pracy. Informacja o tym miejscu powinna trafić do jak największej liczby odbiorców. 

 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułKolbuszowa: Pożar przy ul. Krakowskiej obok Drew Met
Następny artykułŁańcut: 19-latek ukradł torebkę. Policja ujawniła u niego uprawę konopi