Strona główna PRZEWORSK Nietrzeźwy kierowca wpadł, bo nie miał zapiętych pasów

Nietrzeźwy kierowca wpadł, bo nie miał zapiętych pasów

0
Fot. poglądowa
Reklama

Sieniawscy policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Tryńcza, który wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie blisko promil alkoholu. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów, ponieważ nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Mimo bardzo dużego niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą taka jazda, niektórzy decydują się na to nieodpowiedzialne zachowanie. Przeworscy policjanci, podczas pełnionych służb eliminują z ruchu kierujących w stanie nietrzeźwości, bądź pod wpływem narkotyków.Podobnie było i w tym przypadku. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sieniawie, patrolując teren miejscowości Sieniawa na jednej z ulic, zauważyli kierującego, który prowadził pojazd bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej.
Kiedy kierowca uchylił szybę policjanci wyczuli alkohol od 37-letniego kierowcy. Badanie stanu trzeźwości mieszkańca gminy Tryńcza wykazało 0,70 promila alkoholu.
Za popełnione wykroczenie na kierującego został nałożony mandat, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Reklama