Strona główna NISKO Nietrzeźwi kierowcy za kółkiem. Odpowiedzą za swoje czyny

Nietrzeźwi kierowcy za kółkiem. Odpowiedzą za swoje czyny

0
Reklama

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, to brak odpowiedzialności i wyobraźni. Oprócz tego, że nietrzeźwy kierowca łamie prawo, to przede wszystkim naraża na utratę zdrowia i życia siebie, swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z niżańskiej drogówki w miniony weekend zatrzymali kilku nietrzeźwych kierujących.

Mimo licznych apeli policjantów i częstych kontroli stanu trzeźwości kierowców, nadal część z nich decyduje się na jazdę po alkoholu. Pijani użytkownicy dróg stwarzają olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych. Zanim rozpoczął się weekend, 23-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego, został zatrzymany, gdy kierował osobowym volkswagenem. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

Reklama

Więcej, bo ponad promil alkoholu, miał 56-letni mieszkaniec Niska, który poruszał się pojazdem marki Opel. Został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Rekordzistą w miniony weekend, okazał się kierujący osobowym fordem zatrzymany w Rudniku nad Sanem. 49-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Oprócz utraty praw jazdy – mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Przypominamy, że nietrzeźwy kierujący musi być świadomy konsekwencji prawnych:

  •     prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.
  •     ponadto, sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
  •     osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!