Strona główna STALOWA WOLA Nietrzeźwa para zajmowała się małym dzieckiem

Nietrzeźwa para zajmowała się małym dzieckiem

0
Reklama

Stalowowolscy policjanci interweniowali w sprawie nietrzeźwych opiekunów 15-miesięcznego chłopca. 30-letnia matka dziecka miała ponad promil alkoholu w organizmie, zaś jej partner ponad 2,5 promila. O sytuacji powiadomiony został Sąd Rodzinny i Nieletnich w Stalowej Woli.

We wtorek, przed godziną 9 dyżurny stalowowolskiej policji, otrzymał informację, że w jednym z marketów przy ul. Poniatowskiego znajdują się kobieta i mężczyzna, pod widocznym wpływem alkoholu, którzy opiekują się małym dzieckiem.

Reklama

Przybyły na miejsce patrol policji, zauważył stojące w kolejce do kasy osoby, które na widok funkcjonariuszy, wraz z dzieckiem na rękach zaczęły oddalać się w głąb sklepu. Policjanci ujęli kobietę i mężczyznę.

Badanie alkomatem wykazało u 30-letniej matki dziecka ponad promil alkoholu w organizmie, zaś u jej partnera 2,5 promila. Zostali oni zatrzymani w policyjnym areszcie.

O całej sytuacji został powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich w Stalowej Woli.

Decyzją sądu, 15-miesięczny chłopiec został umieszczony tymczasowo w placówce opiekuńczej.

Dodatkowo Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli prowadzi czynności pod kątem narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. 

Zgodnie z przepisami art. 160 § 2 kodeksu karnego – kto naraża osobę, nad którą ciąży obowiązek opieki, na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Reklama
Poprzedni artykułTragiczny wypadek w Humniskach
Następny artykułStarsza kobieta straciła 82 tys. złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!