Strona główna MIELEC Nietrzeźwa babcia przewoziła kilkuletnie wnuczki

Nietrzeźwa babcia przewoziła kilkuletnie wnuczki

0
Reklama

Dzielnicowi z Czermina zatrzymali do kontroli drogowej pojazd kierowany przez 51-latkę. Kobieta mając 2 promile alkoholu w organizmie kierowała pojazdem przewożąc czworo pasażerów, w tym dwójkę kilkuletnich dzieci. Policjanci przedstawili kobiecie zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia swoich pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za ten czyn grozi kobiecie do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, po północy dzielnicowi w Woli Otałęskiej zauważyli kierującego pojazdem, którego styl i technika jazdy mogła wskazywać, na to, że jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedziała kobieta. Policjanci poczuli od kierującej alkohol. Po zbadaniu stanu trzeźwości 51-letniej mieszkanki gminy Czermin, okazało się, że miała w organizmie 2 promile alkoholu.

Reklama

W pojeździe z kobietą podróżowały jej dwie kilkuletnie wnuczki oraz ich ojciec i dziadek. Dzieci przewożone były bez wymaganych przepisami fotelików. Wszystkie dorosłe osoby znajdujące się w samochodzie były pod wpływem alkoholu, w związku z tym na miejsce interwencji przyjechała ciocia, która zaopiekowała się dziećmi.

Policjanci powiadomili o zaistniałej sytuacji instytucje pomocowe, które dążą do zapewnienia odpowiedniej opieki dzieciom. Jeśli wszczęte postępowanie wykaże, że rodzice dzieci dopuścili się zaniedbań podczas opieki nad nimi, poniosą konsekwencje prawne.

Reklama
Poprzedni artykułSparingi z Wisłą Kraków i Stalą Rzeszów, później Turcja- tak Stal Mielec spędzi przerwę od ligi
Następny artykułSprawca pożaru w Nowej Wsi trafił w ręce policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!