Strona główna NISKO Nieletni ponieśli konsekwencje włamań w czasie ferii

Nieletni ponieśli konsekwencje włamań w czasie ferii

0
Reklama

Za kilka tygodni rozpoczną się ferie zimowe. Dla uczniów to często czas beztroski i zabawy. Nieletni powinni jednak pamiętać, że im również grożą konsekwencje popełnianych czynów zabronionych. Przekonało się o tym pięciu nieletnich mieszkańców powiatu niżańskiego.

Uczniowie z naszego województwa, jako ostatni w tym roku, skorzystają z zimowego wypoczynku. Ferie zimowe na Podkarpaciu przypadają w drugiej połowie lutego. Jednak warto już teraz zaapelować o rozsądne korzystanie z wolnego czasu. Młodzi ludzie często uważają, że są bezkarni, a cała odpowiedzialność za ich czyny spada na ich rodziców, jednak takie myślenie jest błędne. Przekonało się o tym pięciu nieletnich mieszkańców powiatu niżańskiego.

Reklama

Chociaż od zdarzeń minął prawie rok, sąd rodzinny wyciągnął konsekwencje w związku z ośmiokrotnym usiłowaniem kradzieży z włamaniem do skrytek paczkomatu. W trakcie próby otwarcia skrytek, kamera była odwrócona, jednak wnikliwa analiza doprowadziła policjantów do identyfikacji sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Jeżowego w wieku 16 i 13 lat.

Podobnie było w przypadku trzech chłopców w wieku od 15 do 16 lat z terenu Niska, którzy dwukrotnie włamali się do budynku starej szkoły, przywłaszczając sprzęt elektroniczny w postaci m.in. drukarki i radiomagnetofonu.

Apelujemy do dzieci oraz młodzieży o to, aby zimowy wypoczynek nie przerodził się w łamanie prawa, gdyż jak widać również niepełnoletnie osoby mogą ponosić odpowiedzialność za swoje zachowanie. Mamy również nadzieję, że zbliżające się ferie będą czasem BEZPIECZNYCH zabaw, które nie będą skutkowały przykrymi wypadkami ani konsekwencjami prawnymi.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!