Strona główna DĘBICA Nieletni, którzy układali przeszkody na torach ujęci przez SOK

Nieletni, którzy układali przeszkody na torach ujęci przez SOK [FOTO]

0

W dniu 01.09.2021 r. trzej nieletni chłopcy w wieku (12 – 14 lat) układali na szynach kamienie, puszki, belkę drewnianą oraz zużyty sprzęt elektroniczny w postaci głośników komputerowych na torach czynnych tzw. głównej magistrali linia 91 gdzie ruch pociągów jest bardzo duży. Niebezpieczną zabawę przerwali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujmując ich na gorącym uczynku.

W środę 1 września br. w godzinach popołudniowych doszło do niebezpiecznego zdarzenia o którym zostali powiadomieni funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Dębicy.

Podczas jazdy maszynista międzynarodowego pociągu InterCity relacji Przemyśl Główny – Bohumin Vrbice powiadomił dyżurną ruchu, że na szlaku kolejowym Dębica – Ropczyce na szynach poukładane są kamienie oraz inne przedmioty, a ta niezwłocznie powiadomiła SOK w Dębicy. W związku z powyższym SOK-iści niezwłocznie udali się w ww. rejon gdzie po przybyciu zastali trzech nieletnich chłopców ujmując ich na tzw. gorącym uczynku.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że ujęci nieletni w wieku od 12 do 14 lat to mieszkańcy powiatu Dębickiego, którzy przyznali się do układania przeszkód na torach.

Na miejsce zdarzenia przybyli również funkcjonariuszy Policji z Posterunku w Brzeźnicy którym to młodociani zostali przekazani celem dalszego przekazani pod opiekę rodziców. Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez  funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, a następnie przez Sąd dla nieletnich

W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do zdarzeń, gdy pozostawione bez nadzoru dzieci i młodzież  zabawiają się na torach, między innymi układając różne  niebezpieczne przedmioty na czynnych torowiskach.

Często nie zdają sobie sprawy, że ich niebezpieczne zabawy zagrażają nie tylko bezpieczeństwu w ruchu pociągów i pasażerom, ale również im samym, gdyż nie zawsze w porę dostrzegą pociąg nadjeżdżający z dużą prędkością. A przy spotkaniu człowieka z pociągiem ten pierwszy nie ma żadnych szans.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here