Strona główna PRZEMYŚL Nielegalni pracownicy z Ukrainy przyłapani. Opuszczą Polskę

Nielegalni pracownicy z Ukrainy przyłapani. Opuszczą Polskę

85
0

Na jednym z placów budowy w Przemyślu przedsiębiorca z Małopolski zatrudniał nielegalnie cudzoziemców. Obywatele Ukrainy zostali zobowiązani do opuszczenia Polski, a pracodawcy grozi wysoka kara.

Kontrolę legalności zatrudnienia przeprowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce.Mundurowi weszli na teren rozbudowy jednego z przemyskich pasaży handlowych. Trwały tam prace związane z docieplaniem budynku.W wyniku kontroli okazało się, że siedmiu pracowników – obywateli Ukrainy, pracuje nielegalnie. Prace wykonywali na rzecz podwykonawcy zarejestrowanego w woj. małopolskim. Pięciu cudzoziemców nie posiadało wymaganych dokumentów, a dwóch pozostałych przebywało w Polsce na podstawie zezwolenia MRG (Mały Ruch Graniczny), które nie uprawnia do podejmowania legalnej pracy.
Cudzoziemców zatrzymano i wydano im decyzje o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium RP z 6 miesięcznym zakazem ponownego wjazdu.
W stosunku do pracodawcy Straż Graniczna kontynuuje kontrolę. Za nielegalne powierzanie pracy cudzoziemcom grozi mu kara do 30 tys. zł.