Strona główna STRZYŻÓW Nielegalni imigranci ukryci w ciężarówce

Nielegalni imigranci ukryci w ciężarówce

0
TECHNIK KRYMINALISTYKI
Reklama

Patrol Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce zatrzymał dwóch Pakistańczyków, którzy nielegalnie przekroczyli granicę, ukrywając się w naczepie ciężarówki.

Do zatrzymania doszło w nocy 10 listopada w m. Wyżne (pow. strzyżowski) na Podkarpaciu. Z jednej z ciężarówek zaparkowanych na parkingu stacji benzynowej wydostały się dwie osoby. Świadkami całego wydarzenia byli kierowcy ciężarówek, którzy niezwłocznie zaalarmowali służby oraz uniemożliwili ucieczkę podejrzanym osobom.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze policji, służby celno-skarbowej oraz straży granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce.

Reklama

Dwaj mężczyźni wydostali się z naczepy ciężarówki transportującej ręczniki z Turcji. Ustalono, że obywatele Pakistanu w ukryciu przekroczyli granicę ze Słowacji.

Mężczyźni byli dobrze przygotowani do wyprawy. Mieli ciepłe ubrania oraz jedzenie. Do naczepy dostali się na terytorium Serbii bez wiedzy kierowcy, z pomocą przemytnika afgańskiego pochodzenia. Za pomoc w nielegalnej wyprawie zapłacili po 1 tys. euro każdy.

Cudzoziemcy wyjaśnili, że docelowo chcieli dostać się do Francji, gdzie zamierzali podjąć pracę. W trakcie czynności procesowych dwaj obywatele Pakistanu (35 i 33 lat) przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na okres 2 lat.

Decyzją Sądu mężczyźni zostali umieszczani na okres 3 miesięcy w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

Reklama
Poprzedni artykułPodczas remontu drogi gminnej odkryto niewybuch
Następny artykułWyznaczono datę wyborów na wójta w Tarnowcu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!