Straż Graniczna zatrzymała dziewięcioro nielegalnych imigrantów z Azji. Przewoził ich w samochodzie osobowym obywatel Ukrainy. Celem podróży miał być prawdopodobnie Berlin.

15 czerwca (piątek), funkcjonariusze Bieszczadzkiego i Karpackiego Oddziału SG prowadzili kontrolę pojazdów poruszających się autostradą A4 w rejonie m. Kraków Balice (woj. małopolskie).

Do kontroli wytypowano volkswagena passata, kierowanego przez ob. Ukrainy. Okazało się, że w samochodzie znajduje się dziewięciu nielegalnych imigrantów. Sześcioro z nich zajmowało siedzenia pasażera, a czwórka młodych mężczyzn stłoczona była w bagażniku. Wkrótce okazało się że imigranci to 5 ob. Wietnamu i 4 ob. Indii. Wśród nich było 3 kobiety narodowości wietnamskiej. Wszyscy to młodzi ludzie w wieku od 17 do 32 lat. Nie posiadali dokumentów ani pieniędzy. Przyznali, że celem ich podróży miały być Niemcy, gdzie chcieli podjąć pracę zarobkową.

Decyzją Sądu cudzoziemcy zostali skierowani do Strzeżonego Ośrodka. Trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości zatrzymanych cudzoziemców.

Kierowca, ob. Ukrainy decyzja Sądu Rejonowego w Przemyślu został aresztowany na okres trzech miesięcy.

Od początku roku funkcjonariusze BiOSG zatrzymali 70 nielegalnych imigrantów zmierzających do krajów Unii Europejskiej w celach ekonomicznych.

źr. BiOSG