Strona główna WIADOMOŚCI Niedzielski chce przedłużenia obostrzeń co najmniej do 17 stycznia

Niedzielski chce przedłużenia obostrzeń co najmniej do 17 stycznia

0
Reklama

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział w poniedziałek, że chce by obowiązujące wstępnie do 28 grudnia obostrzenia przedłużyć do co najmniej 17 stycznia.


W poniedziałek odbyło się posiedzenie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. W spotkaniu udział wzięli m.in. prezydent Andrzej Duda oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.


 
– Będę rekomendował przedłużenie do 17 stycznia tych obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a w szczególności tych, które dotyczą okresu ferii, by uniknąć trzeciej fali – powiedział po spotkaniu z prezydentem w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego minister zdrowia Adam Niedzielski.Spotkanie dotyczyło wizji państwa nt. szczepień przeciwko Covid-19 oraz nadchodzących ferii. Przedstawiliśmy prezydentowi perspektywy, jakie są związane z rozwojem pandemii. Szczególnie te perspektywy i nasze rozmowy dotyczyły tego, co będzie się działo po 28 grudnia, kiedy kończy się okres obostrzeń epidemicznych, który przyjęliśmy na koniec listopada – powiedział szef resortu zdrowia.
Minister dodał, że:
Z mojej strony będę rekomendował przedłużenie tych obostrzeń z którymi mamy do czynienia, a w szczególności przeanalizowanie i przyjrzenie się tym obostrzeniom, które dotyczą okresu feryjnego, tak, żebyśmy na ferie rzeczywiście zostali w domu i spędzili je bezpiecznie po to, żeby uniknąć trzeciej fali.

Reklama


 
 

Reklama