piątek, 1 grudnia, 2023
Strona główna WIADOMOŚCI Niedobór młodych lekarzy na Podkarpaciu

Niedobór młodych lekarzy na Podkarpaciu

0
Reklama
Wedle najnowszego rozporządzenia Ministerstwa zdrowia, przyznano Podkarpaciu 197 miejsc rezydenckich na październikowe postępowanie kwalifikacyjne. Niestety, chętnych było zdecydowanie mniej, niż przewidywanych miejsc. 

Od lat polskie środowisko medyczne boryka się z brakami kadrowymi. Młodzi lekarze, po ukończeniu studiów niechętnie wybierają takie specjalizacje jak: neonatologia, psychiatria dzieci i młodzieży czy transfuzjologia kliniczna. W tym roku te specjalności, cieszyły się jeszcze mniejszym zainteresowaniem aniżeli w roku ubiegłym.
W czasie postępowania kwalifikacyjnego, które odbywało się w październiku, do obsadzenia na Podkarpaciu było 197 miejsc rezydenckich. Łącznie do Ministerstwa wpłynęło jedynie 147 wniosków, z czego aż 54 nie zostały zakwalifikowane. Oznacza to, że w tym roku na rezydenturę przyjętych zostanie jedynie 93 młodych lekarzy!
Jest to równoznaczne, z faktem iż 104 miejsca w dalszym ciągu pozostają puste. Ministerstwo w dalszym ciągu oczekuje na wnioski od odpowiednich kandydatów.
Źr: onet.pl
Reklama
Poprzedni artykułRudnik nad Sanem: Pocisk artyleryjski wykopany obok Mostostalu
Następny artykułUkraina: "Pomnik w Hruszowicach traktujemy jako hołd złożony Ukraińcom"