Strona główna WIADOMOŚCI Niebawem w Lublinie ruszają badania kliniczne nad amantadyną

Niebawem w Lublinie ruszają badania kliniczne nad amantadyną

0
Reklama

W lutym rozpocząć mają się badania kliniczne nad skutecznością amantadyny. 200 pacjentów chorych na Covid-19 weźmie udział w badaniach.


Na początku lutego chcemy już zacząć rekrutację pacjentów. Będą to osoby z naszego szpitala, a także innych ośrodków w kraju m.in. z Warszawy, Rzeszowa, Grudziądza. Na początek zakładamy włączenie do badań 200 osób – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” prof. Konrad Rejdak, kierownik Kliniki Neurologii SPSK4 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Jest zgoda na badania nad lekiem na Covid-19 z Lublina


 
Badania kliniczne nad skutecznością amantadyny mają ruszyć w lutym. Jeśli pierwsze badania przyniosą pozytywne rezultaty, będą kontynuowane.Neurolog z Lublina stwierdził, że pierwsze wyniki badań nad skutecznością leku, stosowanego dotychczas w leczeniu choroby Parkinsona, będą zapewne znane już dwa tygodnie od rozpoczęcia badań.

Reklama

Kolejny polityk stosuje amantadynę. Poseł Winnicki zgłosił się do Bodnara


 
Amantadyna wywiera działanie ośrodkowe na układ nerwowy. Pojawiły się też doniesienia, że może blokować mechanizm zakażania kolejnych komórek przez wirusa SARS-CoV-2 – tłumaczył szef lubelskiej kliniki.
O skuteczności amantadyny w leczeniu Covid-19 wielokrotnie informował przemyski pulmonolog Włodzimierz Bodnar. Zapowiedział, że w Przemyślu otworzy własną klinikę badań nad lekiem.

Lekarz z Przemyśla sam tworzy centrum badawcze nad amantadyną


 

Reklama