Strona główna WIADOMOŚCI Niebawem rozpocznie się rok szkolny. Policja sprawdza oznakowanie przy szkołach

Niebawem rozpocznie się rok szkolny. Policja sprawdza oznakowanie przy szkołach

0
Reklama

Już za kilka dni rozpocznie się rok szkolny. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, policjanci wspólnie z innymi służbami, na terenie całego województwa podkarpackiego przeprowadzili lustrację dróg. Funkcjonariusze sprawdzili, czy w rejonie szkół i przedszkoli jest właściwe oznakowanie, a tym samym bezpieczne dla dzieci, które muszą w tym miejscu przekraczać jezdnię.

Każdego roku, jeszcze przed zakończeniem wakacji, policjanci podejmują działania, które mają poprawić stan bezpieczeństwa w okolicach szkół.

Reklama

Funkcjonariusze skontrolowali infrastrukturę drogową w ponad 900 miejscach w rejonach placówek oświatowych. Zwracali uwagę między innymi na właściwe oznakowanie przejść dla pieszych, widoczność znaków drogowych informujących o znajdującej się w pobliżu szkole oraz stan urządzeń zabezpieczających na drogach w rejonach szkół i przedszkoli. O stwierdzonych nieprawidłowościach i uchybieniach policjanci poinformowali zarządców poszczególnych dróg, którzy zobowiązani są do ich niezwłocznego usunięcia.

Najczęściej ujawniane nieprawidłowości to m.in. nieprawidłowe oznakowanie w rejonie szkół – brak znaku A-17 „dzieci”. Stwierdzono również przypadki, gdy znaki nie były widoczne z powodu zasłaniających je drzew.

Poprzedni artykułW środę znów zagrzmi. Jest ostrzeżenie
Następny artykułTrwa Zjazd Rodzin „Zawołanych po imieniu”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!