Strona główna SPORT Nie żyje Stanisław Skiba. Był trenerem m.in. Resovii i Stali Rzeszów

Nie żyje Stanisław Skiba. Był trenerem m.in. Resovii i Stali Rzeszów

0
Reklama

W wieku 76 lat zmarł Stanisław Skiba. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w Stali Rzeszów pod okiem trenera Tadeusza Hogendorfa. Później był trenerem wielu podkarpackich drużyn, m.in. Resovii, Izolatora Boguchwała, Zelmeru Rzeszów czy Lechii Sędziszów Małopolski. Zmarł po długiej walce z chorobą.

Stanisław Skiba urodził się 14 października 1945 roku. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w Stali Rzeszów pod okiem trenera Tadeusza Hogendorfa.W wieku 19 lat rozpoczął 10-letnią współpracę z klubem. Rozegrał 3 mecze w reprezentacji Polski juniorów i 4 mecze w reprezentacji młodzieżowej.

Reklama

W tym czasie był jednym z najlepszych stoperów Stali Rzeszów oraz polskiej ligi. Powstrzymywał ataki między innymi Włodzimierza Lubańskiego w meczach z Górnikiem Zabrze. Z kolei mecze dla Stali Rzeszów  w I lidze rozgrywał ze zdobywcą historycznego gola na Wembley Janem Domarskim.

Był także trenerem wielu podkarpackich drużyn: Zelmer, Stal Rzeszów, Resovia. Trenował również drużyny IV ligi: Lechię Sędziszów Małopolski, Brzozovię Brzozów czy Izolator Boguchwała.

Resovię trenował w sezonach 95/96, przełom sezonów 96/97 i 97/98, 99/00 (awans do III ligi) i 00/01.

Zmarł w wieku 76 lat po długiej walce z chorobą. Pogrzeb śp. Stanisława Skiby, wieloletniego trenera, odbędzie się w środę, 4 sierpnia, o 14:30 w Kaplicy na cmentarzu Wilkowyja.

Źródło: stalrzeszow.pl

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!