Strona główna NISKO Nie dała się oszukać na BLIK-a

Nie dała się oszukać na BLIK-a

0
Reklama

Niżańscy policjanci przestrzegają przed różnego rodzaju oszustwami. Warto pamiętać, że przestępcy modyfikują swoje metody oszustw. Jedna z nich polega na wyłudzeniu pieniędzy poprzez uzyskanie kodu BLIK. Podszywają się pod znajomego, który prosi o pilną pomoc finansową. W minioną środę, czujna mieszkanka Niska, nie dała się oszukać i przechytrzyła oszusta. Przypominamy o ostrożności w sytuacjach, kiedy ktoś prosi nas o pożyczkę.

W ubiegłą środę, do Komendy Powiatowej Policji w Nisku, zgłosiła się 26-latka, która poinformowała o próbie oszustwa. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, za pomocą komunikatora społecznościowego skontaktowała się z nią osoba, podająca się za jej znajomą. Z treści wiadomości wynikało, że kobieta potrzebowała pilnej pomocy finansowej i poprosiła 26-latkę o wygenerowanie kilku kodów BLIK, na kwotę ponad tysiąca złotych.

Reklama

Zaintrygowana prośbą, skontaktowała się ze swoją zajomą, która rzekomo poprosiła ją o pomoc. W ten sposób dowiedziała się, że ktoś włamał się na konto jej koleżanki i wysłał kilka wiadomości z prośbą o pożyczkę. Dzięki czujności mieszkanki Niska, pieniądze nie zostały wypłacone przez przestępców.

Przypominamy ! Zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa! Warto osobiście spotkać się ze znajomym lub zadzwonić i porozmawiać, czy naprawdę potrzebne są mu pieniądze. Pilnujmy swoich haseł dostępowych i pamiętajmy, aby wprowadzone hasła nie były możliwe do odszyfrowania przez osoby nieupoważnione.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!