W ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu znacząco spadła. Podobnie sytuacja wygląda w większości województw w kraju. Wiceminister zdrowia zapowiedział, że być może obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony.

Sławomir Gadomski, wiceminister zdrowia zapowiedział: “Być może w ciągu tygodnia-dwóch, zaproponujemy nowy model wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z nich w przestrzeni zamkniętej”.Obowiązek zasłaniania twarzy obowiązuje od 16 kwietnia. Wielu osobom nie podoba się ten wymóg.

Jeśli doszłoby do złagodzenia obowiązku noszenia maseczek, dotyczyłby on przestrzeni otwartych, a nie zamkniętych. Zasłanianie ust i nosa nadal obowiązywałoby w: sklepach, galeriach handlowych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, publicznych środkach transportu oraz kościołach.

Jak podaje portal Pikio: “Łagodzenie obowiązku noszenia maseczek na początku może nie objąć województwa śląskiego, w którym w ostatnich dniach drastycznie przybywa potwierdzonych zakażeń”.

źr. Pikio.pl