Strona główna WIADOMOŚCI Nie będziemy musieli nosić już maseczek ochronnych?

Nie będziemy musieli nosić już maseczek ochronnych?

0
Reklama

W ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu znacząco spadła. Podobnie sytuacja wygląda w większości województw w kraju. Wiceminister zdrowia zapowiedział, że być może obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony.


Sławomir Gadomski, wiceminister zdrowia zapowiedział: „Być może w ciągu tygodnia-dwóch, zaproponujemy nowy model wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z nich w przestrzeni zamkniętej”.Obowiązek zasłaniania twarzy obowiązuje od 16 kwietnia. Wielu osobom nie podoba się ten wymóg.
Jeśli doszłoby do złagodzenia obowiązku noszenia maseczek, dotyczyłby on przestrzeni otwartych, a nie zamkniętych. Zasłanianie ust i nosa nadal obowiązywałoby w: sklepach, galeriach handlowych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, publicznych środkach transportu oraz kościołach.
Jak podaje portal Pikio: „Łagodzenie obowiązku noszenia maseczek na początku może nie objąć województwa śląskiego, w którym w ostatnich dniach drastycznie przybywa potwierdzonych zakażeń”.
źr. Pikio.pl

Żubr turysta. "Pumigrant" wędruje przez Podkarpacie

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułPościg za 16-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli
Następny artykułTragedia na torach! Pociąg śmiertelnie potrącił staruszka