Strona główna KOLBUSZOWA Nastolatkowie zniszczyli stadion. Staną przed sądem rodzinnym

Nastolatkowie zniszczyli stadion. Staną przed sądem rodzinnym [foto]

0
Reklama

Za zniszczenie infrastruktury na stadionie sportowym w Zarębkach odpowiedzą 9 nastolatków w wieku 15 -16 lat. Młodzi chłopcy najpierw zrobili sobie imprezę, a kiedy zrobiło się zimno, rozpalili ognisko z drewnianych ławek. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu, które pomogły funkcjonariuszom w ustaleniu uczestników „zabawy”. Straty oszacowano na kilkaset złotych.

Kolbuszowscy policjanci, z wydziału kryminalnego, pracowali nad ustaleniem sprawców zniszczenia infrastruktury na stadionie sportowym w Zarębkach. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do zniszczenia doszło kilka tygodni temu. Służący mieszkańcom Zarębek stadion został zdewastowany przez nieznanych sprawców, którzy m.in. zniszczyli drewniane ławki oraz znajdujące się tam arkusze blachy. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że związek ze zniszczeniem może mieć 15-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który podczas rozpytania przyznał, że brał udział w zdarzeniu. W ustaleniu  jego dokładnego  przebiegu oraz pozostałych uczestników pomocny był zabezpieczony ze stadionu monitoring, który zarejestrował całe zajście.

Reklama

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że w zdarzeniu wzięło udział 9 chłopców w wieku 15 – 16 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu kolbuszowskiego. Chłopcy zorganizowali sobie „imprezę” na terenie stadionu, podczas której pili alkohol. Kiedy zrobiło się zimno, rozpalili ogień, do którego oprócz gałęzi, zaczęli wrzucać drewniane ławki znajdujące się na obiekcie. Zniszczeniu uległy też znajdujące się na stadionie arkusze blachy. Wstępnie straty oszacowano na kilkaset złotych.

W sprawie trwają dalsze czynności. Za swoje zachowanie małoletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!