Strona główna KOLBUSZOWA Nastolatkowie poniosą konsekwencje przejażdżki motocyklem

Nastolatkowie poniosą konsekwencje przejażdżki motocyklem

0
Reklama

Policjanci przypominają, że kierowanie po drodze publicznej bez wymaganych uprawnień stanowi wykroczenie. Przepisy narusza również osoba, która będąc właścicielem, czy użytkownikiem pojazdu dopuszcza do kierowania osobę nie posiadającą uprawnień. Przekonało się o tym dwóch młodych mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, dla których z pozoru niewinna zabawa może zakończyć się konsekwencjami.

W minioną niedzielę, policjanci interweniowali na jednej z kolbuszowskich ulic, wobec motocyklisty. Kierujący jednośladem na widok radiowozu gwałtownie skręcił na parking. Tam przekazał skuter stojącemu obok, innemu mężczyźnie. Policjanci wylegitymowali obu młodych mężczyzn. Jak się okazało, skuterem kierował 17-latek, który przyznał, że nie posiada uprawnień i chciał się jedynie przejechać. Drugi z nich, 18-letni właściciel pojazdu, posiadał uprawnienia i oświadczył, że udostępnił koledze motocykl.

Reklama

Policjanci przypominają, że kierowanie po drodze publicznej bez wymaganych uprawnień, stanowi wykroczenie. Przepisy narusza również osoba, która będąc właścicielem, użytkownikiem pojazdu dopuszcza do kierowania osobę nie posiadającą uprawnień.

Obydwaj nastolatkowie odpowiedzą za wykroczenia. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę.

Poprzedni artykułZabytkowa Chata z Husowa wyremontowana. Wybudowano ją w 1720 r.
Następny artykułRatownicy bieszczadzkiego GOPR mają pełne ręce roboty [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!