Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Nowe władze narodowców na Podkarpaciu

Rzeszów: Nowe władze narodowców na Podkarpaciu

0
Reklama

13 stycznia w Rzeszowie odbył się zjazd wyborczy Młodzieży Wszechpolskiej Podkarpacie, na którym wybrano nowe władze.


Podczas wczorajszego zjazdu funkcję prezesa okręgu podkarpackiego Młodzieży Wszechpolskiej objął wczoraj Marcin Kowalski. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 100 osób, w tym goście: poseł R. Winnicki, Krzysztof Bosak, Witold Tumanowicz, A. Zapałowski, przedstawiciele środowiska pro – life, działacze MW i RN z Podkarpacia oraz Lublina, Krakowa, Poznania, Warszawy, Łodzi, przedstawiciele ze Śląska i Wielkopolski.
Przed częścią oficjalną zjazdu odbyła się konferencja prasowa z udziałem ustępującego prezesa MW Podkarpacie Mateusza Lewickiego oraz posła na Sejm RP Robertem Winnickim. Na konferencji ustępujący prezes zaznaczył, że zjazd okręgu to dla Wszechpolaków jedno z najważniejszych wydarzeń w roku, podczas którego spotykają się działacze z całego województwa oraz zaproszeni goście.
Poseł stwierdził, że MW na Podkarpaciu to silna struktura, która kreuje osoby przygotowane do dalszej pracy społecznej i politycznej. Tak było w przypadku Tomasza Buczka, Wszechpolaka, który wczoraj na spotkaniu zarządu partii (spotkanie odbyło się po zjeździe Młodzieży Wszechpolskiej) przejął pełnomocnictwo Ruchu Narodowego w woj. podkarpackim.
Poseł Winnicki dodał także, że RN przygotowuje się do wyborów samorządowych, jakie czekają nas na jesieni, by wystartować jako samodzielny komitet, celując na sejmiki. Współpraca z Kukizem, Korwinem oraz innymi ugrupowaniami nie jest realna ze względu na rozbieżne poglądy na wiele kwestii, tj. aborcja czy polityka wschodnia.
 


 
 
 

Reklama