Strona główna RZESZÓW Najpopularniejsze oferty pracy w Rzeszowie – przegląd ofert pracy

Najpopularniejsze oferty pracy w Rzeszowie – przegląd ofert pracy

0
Reklama

Jeśli interesuje Cię praca w Rzeszowie, to dobrze trafiłeś. Z racji tego, iż Nowy Rok jest dla wielu osób doskonałą okazją do zmian i podejmują pewne kroki- chcą podjąć pierwszą pracę, chcą zmienić obecną, chcą pracować dodatkowo- przygotowaliśmy specjalny przegląd, w którym zaprezentujemy najpopularniejsze oferty pracy Rzeszów.

Rzeszów – możliwości pracy

Rzeszów to doskonały wybór, jeśli chodzi o miejsce pracy. To największe i najważniejsze miasto Podkarpacia, będące jednocześnie jego stolicą. Położone jest w południowo-wschodniej części Polski, na pograniczu Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego, zajmując powierzchnię prawie 130 tysięcy km². Zamieszkuje je obecnie blisko 200 tysięcy mieszkańców.
Rzeszów to także ważny węzeł komunikacyjny o znaczeniu międzynarodowym- przebiegają przez niego trzy autostrady a także na jego terenie mieści się port lotniczy Jasionka. Ponadto działa tu komunikacja miejska i podmiejska, transport kolejowy oraz liczni przewoźnicy prywatni- niema więc problemu w przemieszczaniu się pomiędzy centrum miasta a podmiejskimi strefami ekonomicznymi.
Miasto Rzeszów stawia na edukację, sport i kulturę, dlatego na jego terenie działają liczne żłobki, przedszkola oraz szkoły a także uczelnie, w tym Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania czy Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna. Do najważniejszych ośrodków życia kulturalnego Rzeszowa zaliczyć możemy Filharmonię Podkarpacką, halę sportowo-widowiskową Podpromie, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie a także cały rzeszowski rynek- jako miejsce wielu wydarzeń kulturalno- rozrywkowych.
Miasto od kilku lat zyskuje miano najbardziej innowacyjnego i najprężniej rozwijającego się miasta w kraju, nic więc dziwnego, że jak magnes przyciąga wiele firm polskich oraz zagranicznych, dzięki czemu rynek pracy w Rzeszowie ciągle kwitnie.

Reklama

oferty pracy w Rzeszowie

Rzeszowski rynek pracy- aktualne oferty pracy

Pomimo sytuacji panującej w kraju, ofert pracy w Rzeszowie nie brakuje i wciąż na bieżąco pojawiają się nowe. Na podstawie danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie oraz analizując wszelkie strony, gdzie znaleźć można oferty pracy Rzeszów, wnioskować można, iż na rynku tym występuje duże zapotrzebowanie na fachowców zawodów deficytowych, które można podzielić na kilka kategorii.
Jedną z nich, chyba najbardziej obszerną, stanowią pracownicy związani z szeroko pojętą branżą budowlaną. Brakuje pracowników w zawodach takich jak elektryk, zbrojarz, betoniarz, murarz, tynkarz, cieśla, stolarz budowlany, inżynier budownictwa, kierownik budowy, monter instalacji budowlanych, robotnik budowlany.
Do drugiej grupy osób, które z pewnością znajdą pracę w Rzeszowie, są zawodowi kierowcy- autobusów, samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych, koparek i innych maszyn budowlanych.
Kolejną kategorię stanowią pracownicy biurowi, w tym głównie samodzielny księgowy. Ponadto występuje bardzo duży deficyt pracowników w zawodach medycznych- potrzebni są specjaliści chirurgii ogólnej, pediatrii, ortopedii, położnictwa, pielęgniarki oraz ratownicy medyczni. Nie brak także ofert pracy dla nauczycieli, fryzjerów, programistów, sprzedawców, specjalistów ds. obsługi klienta a nawet kucharzy.
Spośród branż, które prosperują najlepiej, a więc warto wśród nich szukać ofert takich jak praca Rzeszów, wymienić należy branże IT, budownictwo, przemysł spożywczy i farmację. Nie bez powodu należy wspomnieć także o przemyśle lotniczym, gdyż Rzeszów stanowi europejskie centrum światowego potentata tej branży- United Technologies Corporation a także jest siedzibą światowej klasy producenta silników lotniczych do śmigłowców, samolotów cywilnych oraz wojskowych Pratt & Whitney Rzeszów. Politechnika Rzeszowska jest też jedynym ośrodkiem w kraju, który kształci pilotów lotnictwa cywilnego.
Rzeszów to kluczowy ośrodek gospodarczy nie tylko Podkarpacia, ale i Polski. Panują tu korzystne warunki do pracy, gdyż nie tylko sama stolica ale również cały region oferuje mnóstwo różnorodnych miejsc pracy. Dla osób jej poszukujących, Rzeszów jest więc bardzo obiecującym miastem.

Reklama