Strona główna BIZNES Najlepsze konto osobiste – w którym banku?

Najlepsze konto osobiste – w którym banku?

0
Najlepsze konto osobiste - w którym banku?
Reklama

Konto osobiste bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych produktów oferowanych przez te instytucje. To właśnie na tę wirtualną skarpetę wpływa nasze wynagrodzenie za pracę, renta, emerytura, świadczenia oraz przelewy od rodziny czy znajomych. Współcześnie do każdego konta zostaje wydana karta płatnicza, z pomocą której można wybrać pewną kwotę pieniędzy z bankomatu i nie trzeba za każdym razem udawać się do banku. Internet pozwala na dostęp do konta 24h/7 przez cały rok, z pominięciem serwisowania oraz spraw technicznych. Na co trzeba zwrócić uwagę dobierając odpowiednie konto osobiste?

  1. Symboliczne różnice w ofertach – czy na pewno?
  2. Konto bankowe bez jakichkolwiek opłat – idealna oferta
  3. Gdzie możemy szukać najlepszej oferty konta osobistego?

Symboliczne różnice w ofertach – czy na pewno?

Ogromna popularność i szerokie zainteresowanie kontami osobistymi sprawia, że praktycznie każdy bank posiada je w swojej ofercie. To zaś każdemu zainteresowanemu daje ogromne pole do popisu. Zanim założymy swoje pierwsze konto osobiste, musimy przejrzeć kilkanaście ciekawych ofert, spośród których konieczne jest wybranie jednej. Jednak o ostatecznym wyborze zwykle decydują niuanse, gdyż niektóre oferty są niemal identyczne. Niezwykle często wybór pada na bank, którego siedziba znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. nic w tym dziwnego – nikt z nas nie chce się uganiać za wybranym bankiem przez pół województwa, poza tym wypłaty z bankomatu w takiej sytuacji również mogą być utrudnione. Jak dokonać jednak tego prawidłowego wyboru, jeśli praktycznie każde konto oferuje to samo? Czym mogą się różnić? Odpowiedź zaś jest niezwykle prosta – różnicą zazwyczaj są koszty dotyczące prowadzenia konta osobistego.

Reklama

Konto bankowe bez jakichkolwiek opłat – idealna oferta

Konto osobiste , jakie najczęściej występuje wśród ofert nazywane jest kontem bez opłat. Oznacza to, że za prowadzenie kotna nie musimy płacić ani złotówki. Jest to najlepszy wabik na klientów. Nie oznacza to jednak, że konto to jest całkowicie bez opłat. Koszty jego prowadzenia mogą być naliczane, ale nie muszą, jeśli klient spełni odpowiednie oczekiwania. Zazwyczaj wiążą się one z kartą płatniczą. Warto jej użyć kilka razy w miesiącu, by móc zwolnić się od opłat. Ponadto, na konto osobiste w ciągu miesiąca musi wpłynąć jakaś kwota i nie może być to samodzielna wpłata w banku czy we wpłatomacie. Jeśli jesteśmy aktywni finansowo i chętnie korzystamy z płatności bezgotówkowej, a ponadto pracujemy i uzyskujemy wypłatę na konto, spełnienie warunków stawianych przez bank nie będzie problemem. W innym wypadku, prowadzenie konta osobistego to koszt od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie.

Gdzie możemy szukać najlepszej oferty konta osobistego?

Doba Internetu sprawia, że wszystkie informacje można zdobyć bez wychodzenia z domu. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chcemy znaleźć odpowiednie dla siebie konto osobiste. W Internecie nie brakuje rankingów kont osobistych, porównywarek czy specjalnych kalkulatorów do produktów finansowych. Jeśli nie wiemy, gdzie szukać, wystarczy, że wpiszemy hasło „konto osobiste ranking” i już wyskoczą nam odpowiednie strony. Na nich właśnie możemy z łatwością zapoznać się z najczęściej wybieranymi w ostatnim czasie produktami. Rankingi aktualizowane są na bieżąco, dlatego nie znajdziemy wśród nich nieaktualnych ofert sprzed kilku miesięcy czy lat. Co ważne – konto osobiste jest produktem na lata, nikt tak szybko z niego nie rezygnuje, dlatego warto bardzo dokładnie przemyśleć wybór, by nie żałować i nie rozwiązywać umowy po kilku miesiącach.

Reklama
Poprzedni artykułBudka z lodami u stóp pomnika Czynu Rewolucyjnego
Następny artykułPodczas pościgu policyjnego zostawił auto i uciekał pieszo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj