Strona główna KOLBUSZOWA Najechał na koło innej rowerzystki i stracił panowanie nad swoim rowerem

Najechał na koło innej rowerzystki i stracił panowanie nad swoim rowerem

0

39-letni rowerzysta z obrażeniami trafił do szpitala po tym, jak upadł na jezdnię. Mężczyzna stracił panowanie nad jednośladem, gdy najechał na tylne koło jadącej przed nim rowerem kobiety. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że rowerzyści są w grupie uczestników ruchu drogowego najbardziej narażonych na obrażenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 14, na drodze gminnej w Cmolasie, na odcinku relacji Cmolas – Dąbrówka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem, 39-letni mieszkaniec gminy Cmolas, najechał na tylne koło jadącej przed nim rowerzystki. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i upadł na jezdnię. Do zdarzenia doszło w trakcie, gdy 39-latek wraz ze swoją znajomą wyprzedzali dwie inne rowerzystki.
W wyniku upadku mężczyzna doznał obrażeń i został przetransportowany do szpitala. Żadna z pozostałych rowerzystek nie odniosła obrażeń.

Na miejscu pracowali kolbuszowscy policjanci.  

Policjanci apelują o ostrożność. Pamiętajmy, że rowerzyści, podobnie jak piesi, są najbardziej narażoną na obrażenia grupą uczestników ruchu drogowego. Pomimo, że obowiązujące w naszym kraju przepisy nie nakładają obowiązku jazdy w kasku ochronnym, policjanci zalecają korzystanie z tej dodatkowej ochrony. 

Poprzedni artykułI Szczyt dla Poli. Ponad 100 osób wspięło się w Bieszczady
Następny artykułZa nami finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj