Strona główna TARNOBRZEG Nagi mężczyzna szedł całą noc drogą Sokolniki – Furmany

Nagi mężczyzna szedł całą noc drogą Sokolniki – Furmany

0
Reklama

Policjanci codziennie potwierdzają swoją dewizę „Pomagamy i chronimy”. Ratowanie życia i zdrowia jest priorytetem w codziennej służbie każdego funkcjonariusza. W nocy 1 listopada, tarnobrzescy funkcjonariusze pomogli mężczyźnie, którego życie i zdrowie było zagrożone. Zupełnie nagi mężczyzna chodził poboczem drogi relacji Sokolniki – Furmany. Jego wędrówka musiała trwać całą noc, gdyż mężczyzna był mocno wychłodzony, zmęczony i zdezorientowany. Policjanci udzielili pomocy i okryli kocem termicznym mężczyznę i wezwali karetkę pogotowia. Mężczyzna trafił do szpitala pod dalszą opiekę medyczną.

Niejednokrotnie podejmowane przez policjantów interwencje, dotyczą pomocy osobom, których życie i zdrowie jest zagrożone. Wzorowa współpraca służb oraz prawidłowa reakcja obywateli, bardzo często decydują o sprawnie przeprowadzonej akcji i skutecznym udzieleniu pomocy osobom, które samotne, schorowane nie mogły poradzić sobie w trudnych życiowych sytuacjach.

Wczoraj, po godz. 4 nad ranem, policjanci otrzymali informację, że poboczem drogi relacji Sokolniki-Furmany w gminie Gorzyce, idzie całkiem nagi mężczyzna. Policjanci pojechali we wskazany rejon. Mundurowi przeszukując teren w Sokolnikach, nieopodal lasu, znaleźli mężczyznę. Człowiek ten, był nagi, miał bose nogi, był mocno wychłodzony, zmęczony i zdezorientowany. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć gdzie idzie, nie wiedział jak się nazywa oraz gdzie mieszka. Mężczyzna miał sine nogi, drżał z zimna co wskazywało, że prawdopodobnie na zewnątrz był już dłuższy czas. Było mgliście i dość wilgotno, a temperatura wskazywała kilka stopni. Policjanci zaopiekowali się mężczyzną, zabrali do radiowozu, okryli kocem termicznym i wezwali karetkę pogotowia ratunkowego.

Reklama

Służby medyczne zabrały mężczyznę do szpitala celem dalszej pomocy medycznej. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, którym okazał się 40-letni mieszkaniec Tarnobrzega.

Policja apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na starsze, często nieporadne, chore osoby, które potrzebują opieki. Szczególnie pory nocne są dla nich niebezpieczne. Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie.

Reklama
Poprzedni artykułJeden nietrzeźwy, drugi z zakazem. Obaj kierowcy odpowiedzą przed sądem
Następny artykułWszystkich Świętych na Podkarpaciu. Policja podsumowała działania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!