Strona główna STALOWA WOLA „Na wnuczka” i „na policjanta”. Kolejne oszustwa seniorów

„Na wnuczka” i „na policjanta”. Kolejne oszustwa seniorów

0
Reklama

Do 82-leniej mieszkanki Stalowej Woli zadzwonił telefon. Dzwoniący mężczyzna, podając się za policjanta, poinformował kobietę, że jej wnuczek jest sprawcą wypadku drogowego i jeśli chce, aby uniknął aresztu, to musi przekazać pieniądze. Kobieta uwierzyła w historię i oddała swoje oszczędności. Została oszukana na 14 tysięcy złotych.

W drugim przypadku pokrzywdzoną została 72-letnia mieszkanka Stalowej Woli, do której dzisiaj rano również zadzwonił telefon z informacją, że jej wnuczek miał wypadek drogowy. Seniorka chcąc pomóc swojemu wnukowi, przekazała oszczędności w kwocie 40 tysięcy złotych.

Reklama

Seniorzy to grupa osób szczególne narażona na oszustwa metodą m.in. „na wnuczka”, „na policjanta”, „na prokuratora”, na „pracownika banku”. Przestępcy posługujący się technikami manipulacji, podszywają się pod osoby wykonujące zawody zaufania społecznego. W rezultacie, osoby starsze przekonane, że rozmawiają z policjantem czy pracownikiem banku, tracą oszczędności swojego życia. Pamiętajmy oszuści w różny sposób modyfikują swoje metody, ale cel jest zawsze ten sam, wyłudzić pieniądze.

Aby nie stać się ofiarą oszusta działającego metodą „na WNUCZKA”, „na POLICJANTA” – pamiętaj:

  • nigdy pochopnie nie przekazuj pieniędzy osobom podającym się za krewnych,
  • funkcjonariusze instytucji państwowych nigdy nie proszą o przekazanie im jakichkolwiek pieniędzy,
  • zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc” kontaktując się bezpośrednio z osobami najbliższymi, a w przypadku rzekomych policjantów, z dyżurnym najbliższej jednostki Policji,
  • nie udzielaj żadnych informacji przez telefon, szczególnie swoich danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich, nie mów o przechowywanych pieniądzach, o swoich planach życiowych, czy też o członkach twojej rodziny,
  • jeżeli ktoś zadzwoni do Ciebie z taką prośbą i istnieje podejrzenie, że jest to oszust, natychmiast powiadom policję pod numerem telefonu 112.
Reklama
Poprzedni artykuł83-latka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych
Następny artykułWóz strażacki jadący na akcję zderzył się z osobówką

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!