Strona główna LEŻAJSK Na wieczną służbę odszedł młody policjant z Leżajska

Na wieczną służbę odszedł młody policjant z Leżajska

0

Po ciężkiej walce z chorobą zmarł mł. asp. Tomasz Czereba dzielnicowy z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Miał zaledwie 39 lat. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i przyjaciół. Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie w imieniu własnym, kierownictwa oraz wszystkich policjantów i pracowników Policji garnizonu podkarpackiego składa rodzinie oraz bliskim wyrazy współczucia.


Młodszy aspirant Tomasz Czereba służył w Policji od ponad dziewięciu lat. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie. W marcu 2015 roku rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku. Najpierw w Zespole Patrolowo–Interwencyjnym, a od 2018 roku, jako dzielnicowy w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku.Mieszkańcy powiatu leżajskiego mogą go pamiętać z sytuacji, w których ofiarnie niósł pomoc. To on w kwietniu 2019 roku uratował życie 52-letniemu mieszkańcowi Leżajska, który leżał bez oznak życia na chodniku. Udzielił mu pierwszej pomocy, udrożnił drogi oddechowe, wezwał karetkę pogotowia. Dzięki jego działaniu mężczyzna zaczął oddychać i bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy.
Po ciężkiej walce z chorobą, we wtorek 24 listopada, odszedł na wieczną służbę. Osierocił dwójkę córek w wieku 9 i 14 lat.

Leczeni amantadyną ozdrowieli. Lekarz z Przemyśla miał rację?

Poprzedni artykułPodkarpacie wśród trzech regionów na testy przesiewowe na Covid-19
Następny artykułPożegnano Żołnierza Wyklętego – kpt. Jerzego Dębickiego