Strona główna MIELEC Na motocyklach ruszyli na patrole

Na motocyklach ruszyli na patrole

0
Reklama

Od kilkunastu dni policjanci ruchu drogowego z Mielca, rozpoczęli patrolowanie ulic i dróg miasta i powiatu, służbowymi motocyklami. Policyjne patrole będą czuwać nad bezpieczeństwem i docierać tam, gdzie potrzebna będzie szybka pomoc. Apelujemy, aby kierowcy zdjęli nogę z gazu i zadbali o bezpieczeństwo własne i innych!

Od początku 2024 roku policjanci ruchu drogowego odnotowali 25 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 7 osób, a 27 zostało rannych. Największą liczbę poszkodowanych stanowią kierowcy samochodów osobowych. Policjanci odnotowali, także 311 kolizji drogowych.

Reklama

Od lat policyjne apele są niezmienne – aby kierowcy zdjęli nogę z gazu. Jak podają policyjne statystyki główną przyczyną wypadków drogowych jest m. in. niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz jazda po alkoholu.

Tylko od piątku do poniedziałku, policjanci ujawnili 47 wykroczeń dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości, zatrzymali 5 praw jazdy kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!