Strona główna PRZEMYŚL Na granicy zatrzymano samochód i części ze skradzionych w UE pojazdów

Na granicy zatrzymano samochód i części ze skradzionych w UE pojazdów

0
Reklama

W miniony weekend funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Korczowej oraz w Medyce udaremnili próby wywozu na Ukrainę części z aut utraconych w UE. Zatrzymano też kompletny pojazd z przerobionymi numerami VIN.

Pierwsze dwa zdarzenia miały miejsce w piątek i sobotę na przejściu granicznym w Korczowej.

Do kontroli zgłosił się 37-letni obywatel Ukrainy, który w przestrzeni ładunkowej przewoził chłodnicę z auta marki Jeep. Jak ustalono, podzespół o szacunkowej wartości 4,5 tys. złotych pochodził z pojazdu skradzionego we Włoszech.

Reklama

W sobotę do odprawy na wyjazd z Polski zgłosił się inny cudzoziemiec, 46-letni Ukrainiec. W busie przewoził 14 podzespołów z pojazdu marki Audi Q7 skradzionego na terytorium Polski. Części m.in. w postaci poduszek powietrznych, felg i reflektorów o szacunkowej wartości 20 tys. złotych zatrzymano.

Z kolei 30 stycznia na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze SG zatrzymali auto marki  Volkswagen Touran. Pojazd o wartości 15 tys. złotych miał zmienione numery identyfikacyjne (VIN). Specjaliści Straży Granicznej w zakresie identyfikacji legalności pochodzenia pojazdów poddadzą go szczegółowej analizie.

Reklama
Poprzedni artykułMord UB na działaczach WiN. Mroczna historia w piwnicach rzeszowskiego zamku
Następny artykułKolejny alarm bombowy w Przemyślu. Czy sprawcy zostaną namierzeni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!