Strona główna WIADOMOŚCI Na granicy zatrzymano poszukiwane pojazdy

Na granicy zatrzymano poszukiwane pojazdy

0
Reklama

Funkcjonariusze z placówek Straży Granicznej w Medyce oraz Korczowej zatrzymali dwa pojazdy. Toyota miała zeszlifowany VIN, a volkswagena poszukiwały norweskie służby. Szacunkowa wartość odzyskanych samochodów wynosi 280 tys. zł.

Do kontroli w przejściu granicznym w Medyce zgłosiła się 37-letnia obywatelka Ukrainy. Cudzoziemka wyjeżdżała z Polski osobówką marki Toyota RAV4 (rok. prod. 2021). Podczas kontroli legalności pochodzenia pojazdu mundurowi ujawnili ingerencję w oznaczenia identyfikacyjne pojazdu. Jak się okazało, numer VIN został zeszlifowany, a na jego miejsce wstawiono nowy. Funkcjonariusze ustalili również, że podrobione zostały tabliczki znamionowe, zawierające dane pojazdu. Do tego kompletu nieprawidłowości dołączył fałszywy ukraiński dowód rejestracyjny.

Reklama

Auto o szacunkowej wartości 230 tys. zł zostało zatrzymane, a specjaliści z SG prowadzą dalsze czynności.

Z kolei dzień wcześniej (19 września) funkcjonariusze z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali Volkswagena Transportera o wartości ok. 50 tys. zł. Dane pojazdu figurowały w międzynarodowych bazach poszukiwawczych Interpol oraz SIS. W toku dalszych sprawdzeń mundurowi ustalili, że volkswagen był poszukiwany przez norweskie służby już od ponad 2 lat.

Zatrzymany pojazd oraz kierującego nim obywatela Ukrainy przekazano policjantom.   

Reklama
Poprzedni artykułWyrzucił kota do kontenera na śmieci. Grozi mu więzienie
Następny artykułAdam Kszczot oficjalnym ambasadorem Hotelu Arłamów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!