Strona główna STALOWA WOLA Myślała, że pomaga córce. Straciła oszczędności

Myślała, że pomaga córce. Straciła oszczędności

0

Oszuści wciąż wyłudzają pieniądze od starszych osób. W Stalowej Woli, co najmniej kilku mieszkańców odebrało telefony z prośbą o pieniądze. Niestety, 65-letnia kobieta dała się zwieść. Myśląc, że pomaga córce, obcej osobie przekazała kilka tysięcy złotych. Przypominamy, że w kontaktach z nieznajomymi należny zachować ostrożność.

Kilka tysięcy złotych oszczędności straciła kobieta, która uwierzyła oszustce. W miniony wtorek, do 65-letniej mieszkanki Stalowej Woli zadzwonił telefon. Kobieta podająca się za córkę, w dramatyczny sposób poprosiła o pieniądze, gdyż jak mówiła, spowodowała wypadek. Jedynym sposobem uniknięcia aresztu była wpłata kaucji. Pokrzywdzona bez wahania zaoferowała pomoc i przygotowała pieniądze.

Według przekazanej instrukcji, wierząc, że pomaga swojej córce, przekazała żądaną kwotę nieznajomej osobie, która zapukała do drzwi mieszkania. Kobieta, gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, zawiadomiła Policję.

W ciągu ostatnich dni, kilka takich telefonów odebrali mieszkańcy Stalowej Woli. Na szczęście nikt więcej nie dał się oszukać, co pozwala mieć nadzieję, że wzrasta w naszym społeczeństwie świadomość i ostrożność. W kontaktach z nieznajomymi osobami – a szczególnie, gdy proszą o pieniądze – należy zachować czujność i zdrowy rozsądek.

Pamiętajmy!

–  jeżeli osoba dzwoniąca żąda pieniędzy, natychmiast zakończ rozmowę,

– skontaktuj się z bliskimi, żeby potwierdzić te informacje,

– pod żadnym pozorem nie przekazuj pieniędzy nieznanym osobom,

– policjanci i funkcjonariusze innych służb NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy,

– w razie podobnych telefonów należy rozłączyć się i zadzwonić pod numer  alarmowy 112

Szybka informacja może pomóc w zatrzymaniu sprawców przestępstwa.

Poprzedni artykułBiegające wolno psy atakują mieszkańców
Następny artykułWypadek w Nowosielcach. 12-letnia rowerzystka w szpitalu
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj