Podróżnych wyjeżdżających z Polski na Ukrainę informujemy o możliwych wydłużonych czasach oczekiwania na przekroczenie granicy. Powyższe jest spowodowane przedświątecznym nasileniem ruchu obywateli Ukrainy powracających do swojego kraju.

Na Podkarpaciu granicę można przekroczyć przez przejścia graniczne w Budomierzu,  Korczowej i Medyce.  W dalszym ciągu zamknięte pozostaje przejście graniczne w Krościenku.  Nie kursują też pociągi z Polski na Ukrainę.Na funkcjonujących przejściach Straż Graniczna prowadzi odprawy w zwiększonej obsadzie. Uruchomiono także wszystkie pasy odpraw na kierunku wyjazdowym z Polski.

Dodatkowo przypominamy, że na drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Medyce prowadzone są roboty drogowe. W związku z powyższym pojazdy dopuszczane są do przejścia w sposób wahadłowy.

Osoby planujące podróż zachęcamy do zapoznania się z szacunkowymi czasami oczekiwania na przekroczenie granicy zamieszczanymi na stronie www.granica.gov.pl   >>>>>LINK<<<<< . Dostępne są tam również informacje dot. przejść granicznych w woj. lubelskim.