Strona główna RZESZÓW Morawiecki na Podkarpaciu. Przyjechał promować „Nowy Ład”

Morawiecki na Podkarpaciu. Przyjechał promować „Nowy Ład”

0
Reklama

W poniedziałek wizytę w stolicy województwa podkarpackiego złożył prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki. Premier pojawił się na Podkarpaciu, by promować nowy rządowy program „Nowy Ład”, który partia rządząca przedstawiła w sobotę podczas swojego kongresu.

Wizyta na Podkarpaciu, a także ziemi lubelskiej jest początkiem trasy po całej Polsce. Mateusz Morawiecki chce zaprezentować „Nowy Ład” w całym kraju.

Reklama

Wizyta premiera w naszym regionie potrwa do jutra. W poniedziałek szef rządu odwiedził budowę drogi ekspresowej Via Carpatia w Nisku.

Prezes Rady Ministrów zapoznał się z postępem prac w Nowej Wsi w powiecie niżańskim. To właśnie tam będzie przebiegać część trasy Via Carpatia.

– Żeby tworzyć nowe perspektywy wzrostu, musimy tworzyć nowe połączenia komunikacyjne. Takim trudnym połączeniem komunikacyjnym jest połączenie przez Karpaty. Ten most przez San, część drogi Via Carpatia, otworzy nowe perspektywy. Nowe perspektywy inwestycyjne, biznesowe, finansowe i przede wszystkim perspektywy tworzenia nowych miejsc pracy – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki pojawił się także w Stalowej Woli, gdzie promował program mieszkaniowy. Wskazał, że dzięki rządowi w ub. roku powstało 220 tys. tanich mieszkań.

Program mieszkaniowy, będący znaczącym elementem nowego programu gospodarczego to spełnianie potrzeb rodzin, które chcą pracy i godnego mieszkania.

W Rzeszowie przespacerował się ul. 3 Maja, gdzie wspólnie z wojewodą podkarpackim, Ewą Leniart, wypił kawę. Miało odbyć się także spotkanie z przedstawicielami biznesu i zwiedzi Zamek Lubomirskich, a w Jasionce weźmie udział w wydarzeniu „Dolina Wodorowa”. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!