Strona główna WIADOMOŚCI Mój Prąd 3.0 – 3000zł zamiast 5000zł

Mój Prąd 3.0 – 3000zł zamiast 5000zł

0
Mój Prąd 3.0 - 3000zł zamiast 5000zł
Reklama

Program Mój Prąd 3.0 na zmienionych warunkach. Dotacja na znacznie niższym poziomie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opublikował właśnie na swojej stronie internetowej długo wyczekiwane warunki przyznawania dotacji dla osób, które decydują się na montaż- tak popularnych ostatnimi czasy- instalacji fotowoltaicznych. To już trzecia edycja programu „Mój Prąd”.

Reklama

Wiele wskazywało na to, że zapowiadana od kilku miesięcy ponowna aktywacja programu nie przyniesie znacznych zmian w jego zakresie. A tymczasem osoby, które z niecierpliwością wyczekiwały na uruchomienie programu, może spotkać spore rozczarowanie. Dlaczego? Otóż o blisko połowę, w porównaniu do edycji poprzednich, zmniejszono maksymalną kwotę dotacji, o którą może ubiegać się jeden wnioskodawca. Nabór rusza 1 lipca 2021 r. i wszyscy, którzy złożą wniosek i przejdą jego pozytywną weryfikację, mogą liczyć na pomoc w wysokości 3 000 złotych, a nie jak to było dotychczas 5 000 złotych.

Dla wielu osób niezrozumiałe i niesprawiedliwie są tak duże zmiane w zakresie finansowym programu. Tym bardziej, że nasze państwo szeroko promuje wszelkie formy wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Natomiast montaż instalacji fotowoltaicznej to spory wydatek, więc program stanowił perspektywę dużej pomocy w tą kosztowną inwestycję. Zmniejszenie dotacji niestety przyniosło rozczarowanie.

W myśl słynnego powiedzenia „lepsze coś, niż nic”, nie pozostaje nic innego jak mimo wszystko złożyć wniosek i zrobić to jak najszybciej, gdyż prognozowane jest szybkie rozdysponowanie dostępnych środków, zaś pod uwagę bierze się kolejność złożonych wniosków.

Reklama
Poprzedni artykułPędził 207 km/h. Dostał solidny mandat i 10 punktów
Następny artykułNajwyższy dozwolony wymiar kary za brutalne zabójstwo w Słonnem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj