Strona główna POLITYKA Minister Środowiska Michał Woś zakażony koronawirusem

Minister Środowiska Michał Woś zakażony koronawirusem

0
Reklama

Minister środowiska Michał Woś ma koronawirusa. Polityk poinformował o tym w mediach społecznościowych.

Michał Woś poinformował, że czuje się dobrze. Badaniom poddał się po tym jak dowiedział się o tym, że wirus dopadł pracownika lasów państwowych z którym miał kontakt:
https://twitter.com/MWosPL/status/1239617391870513152?s=20
Spotkanie to miało miejsce po nominacji na urząd Ministra. Prezydent RP Andrzej Duda nie miał z Ministrem osobistego kontaktu od tego czasu.Reklama

Premier wystosował w tej sprawie specjalny komunikat:

W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u Ministra Środowiska Michała Wosia podjęto działania wynikające z procedur Głównego Inspektora Sanitarnego. Wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu zostali poddani wczoraj wieczorem standardowym testom, którym poddawani są wszyscy, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną.
Wyniki testów powinny być znane w dniu dzisiejszym. Do tego czasu, przez najbliższe godziny, ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu, pracują w powszechnie obowiązującym trybie kwarantanny. Następnie zastosują się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.
W żaden sposób nie wpływa to na możliwości funkcjonowania Rady Ministrów. Wszystkie obowiązki są wykonywane, a decyzje podejmowane tak, jak do tej pory – m.in. z wykorzystaniem procedury głosowania obiegowego.
Reklama