Strona główna LEŻAJSK Minister Czarnek odwiedził Nową Sarzynę

Minister Czarnek odwiedził Nową Sarzynę

0
Reklama

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przebywał w poniedziałek z wizytą w Nowej Sarzynie, gdzie wziął udział w inauguracji programu Erasmus+ w tamtejszym Zespole Szkół. Minister spotkał się młodzieżą szkolną, w tym z uczniami z Turcji, Czech, Włoch oraz Rumunii.

Świetnie się rozwijacie. Korzystacie z pojawiąjących się możliwości. Jako pierwsi skorzystaliście z programu „Laboratoria Przyszłości”. Brawa dla mieszkańców Nowej Sarzyny, dla uczniów tej szkoły. Myślę, że to znakomite miejsce, dlatego spotyka się tutaj młodzież z 4 krajów–  Turcji, Czech, Włoch i Rumunii w ramach ERASMUS + – powiedział do zgromadzonych podczas spotkania minister Przemysław Czarnek.

Reklama

– Nowa Sarzyna jest dobrym miejscem by poznać Polskę, społeczność – ludzi, młodzież, nauczycieli, mieszkańców. By wymienić się doświadczeniami i nawiązać relacje na przyszłość – podkreślił minister. Wskazał również, że tym, którzy mają dzisiaj kilkanaście lat, kiedy będą za kilka lat przejmować odpowiedzialność za Polskę, Europę, za Rumunię, Czechy, Włochy i Turcję, te relacje dzisiaj nawiązywane będą służyły do budowania przyszłej Europy.

W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

– Niezwykle ważną kwestią jest nawiązywanie współpracy, porozumienia, a w dalszej konsekwencji poznawanie siebie wzajemnie i planowanie przyszłości przez młodych ludzi. Cieszę się niezwykle, że ta szkoła jest przykładem tego, że można doskonale rozwijać się i planować przyszłość. Życzę tym którzy rozpoczynają swój pobyt w ramach Erasmusa dobrych wrażeń, poznania polskiej szkoły, polskiej młodzieży z najlepszej strony. Aby ta przyszłość leżała w waszych rękach, pierwszy krok musicie uczynić już dzisiaj – powiedziała wojewoda podczas spotkania z młodzieżą.

Zespół Szkół w Nowej Sarzynie tworzą: Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie działająca od 1957 r. oraz I Liceum Ogólnokształcące funkcjonujące od 2016 r. Obecnie w szkole uczy się 615 uczniów, w tym 410 uczniów w szkole podstawowej w 19 oddziałach oraz 215 uczniów w liceum, w 10 oddziałach. Placówki zatrudniają łącznie 64 nauczycieli. 

Reklama
Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Uwaga na gęstą mgłę w nocy i rano!
Następny artykułPożyczył armatę, by wystrzeliła na 18. urodziny. Trzy osoby ranne, 50-latek z zarzutami
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj