Strona główna BIESZCZADY Mimo trudnych warunków, GOPR-owcy ruszyli z pomocą

Mimo trudnych warunków, GOPR-owcy ruszyli z pomocą [foto]

0
Reklama

W nocy ratownicy z GOPR Bieszczady brali udział w akcji poszukiwawczej młodego mężczyzny, który zabłądził w górach. Ratownicy opisali sytuację na swoim Facebooku:

W dniu wczorajszym o godzinie 19.37 przyszło zgłoszenie od policji o potrzebie wsparcia poszukiwań młodego mężczyzny, który zgubił się gdzieś pomiędzy Bereźnicą Wyżną a Wołkowyją. Po zgłoszeniu, ratownikom udało się jeszcze przeprowadzić krótką rozmowę z poszukiwaną osobą, z której wynikało, iż nie ma on już sił iść dalej i siedzi pod drzewem po czym kontakt się urwał. Do poszukiwań zadysponowano kilkunastu ratowników. Niestety tej nocy pomimo tego, iż było dość ciepło (ok. 6 stopni) to padał deszcz i wiał mocny wiatr.

Reklama

W trakcie działań, jeden z członków rodziny poinformował o istnieniu skrótu przez las, którym osoba poszukiwana dość często chodziła. W rejon ten zadysponowano m.in. Przewodnika z psem Chilly. I to właśnie czworonożny ratownik odnalazł młodego mężczyznę, który jak się okazało, będąc pod wpływem alkoholu, położył się pod drzewem, zakrył gałęziami i zasnął… Poszukiwany był w stanie hipotermii, nie mógł się poruszać o własnych siłach, dlatego po zwiezieniu przez ratowników GOPR został przekazany Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku. Działania zakończyły się ok. godz. 2.00 w nocy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!