Strona główna RZESZÓW Milionowe inwestycje w Rzeszowie w 2024 roku

Milionowe inwestycje w Rzeszowie w 2024 roku

0
Rozpoczęcie budowy Wisłokostrady, fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

W kończącym się roku na inwestycje drogowe w Rzeszowie wydane zostało 180 mln zł. Ale przyszły rok będzie pod tym względem jeszcze lepszy. W przyjętym niedawno budżecie na zadania poprawiające komunikację w mieście jest aż 194 mln zł.

Największą z przyszłorocznych inwestycji będzie kontynuacja budowy Wisłokostrady, czyli drogi, która łączyć będzie al. Rejtana z ul. gen. Maczka. Jej częścią będzie wiadukt nad torami kolejowymi, nowy most Załęski oraz przeprawa nad rzeką Młynówką. Wisłokostrada połączy południe Rzeszowa z północą, odciąży z ruchu centrum miasta i drogę krajową nr 94 w granicach Rzeszowa. Łączny koszt budowy tej trasy to blisko 170 mln zł. W przyszłym roku wydane zostanie blisko 65 mln zł.

Reklama


W czerwcu 2024 roku ogłoszony zostanie przetarg na zaprojektowanie i budowę bardzo ważnej drogi, która połączy ul. Warszawską z gospodarczym sercem miasta – Strefą Przemysłową Dworzysko. – W przyszłorocznym budżecie mamy zapisane pieniądze na rozpoczęcie prac. Ta blisko pięciokilometrowa droga wraz z potężnym wiaduktem nad ul. Warszawską i torami kolejowymi może kosztować nawet ponad 250 mln zł. I takie też środki, które udało nam się pozyskać, mamy już zapisane w wieloletniej prognozie finansowej – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.


Rok 2024 to zakończenie budowy ważnej dla mieszkańców osiedla Kotuli i Staroniwy drogi, która połączy ul. Wołyńską z ul. Słoneczny Stok (ponad 14 mln zł) a także takich przedsięwzięć jak nowa droga na os. Staromieście i przebudowa ul. Gunwaldzkiej. Rozpoczną się także nowe inwestycje, wśród których można wymienić ważną dla osiedli Słocina i Zalesie trasę, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego, budowę ul. Strzelców na os. Budziwój. – Zrealizujemy m.in. także drugi etap budowy ul. Parkowej na os. Miłocin i kolejny etap ul. Wyspiańskiego. Będą także nowe chodniki, m.in. na os. Załęże i Matysówka. Na os. Drabinianka zaczniemy budowę kładki nad rzeką Strug, która połączy ul. Jachowicza z ul. Koło. Częścią tej inwestycji będzie oczywiście także rozbudowa układu drogowego – mówi prezydent Konrad Fijołek.

Reklama
Poprzedni artykułGDDKiA podsumowała realizacje drogowe na drogach krajowych Podkarpacia
Następny artykułBoeingi Ryanaira polecą z Rzeszowa do Alicante

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!