Rzecz działa się w gminie Krasiczyn. Miejscowi policjanci zatrzymali agresywnego 53-latka, który groził kobiecie. W trakcie czynności policyjnych znaleziono u niego m.in. amunicję.

Powodem interwencji były groźby kierowane, do 53-letniej mieszkanki Przemyśla przez mieszkańca gminy Krasiczyn. Podczas rozmowy jeden z policjantów zauważył przy mężczyźnie elementy pistoletu oraz amunicję.

W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczono u podejrzanego 8 sztuk amunicji i elementy broni. Po weryfikacji ustalono, że stosowne zezwolenie jest wymagane tylko na amunicję, w związku z czym 53-letni mężczyzna został zatrzymany.

Teraz mieszkaniec gminy Krasiczyn może mieć poważne kłopoty. Usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia, a drugi kierowania gróźb karalnych wobec 53-letniej kobiety. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania do niej.

Za: nowiny24