Strona główna JAROSŁAW Mieszkaniec Chłopic podczas prac rolnych znalazł granat moździerzowy

Mieszkaniec Chłopic podczas prac rolnych znalazł granat moździerzowy

0

Wiosną policjanci często otrzymują zgłoszenia o znalezieniu niewybuchów, m.in. w czasie wykonywanych prac polowych lub prac budowlanych. Granat moździerzowy, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej, znalazł mieszkaniec Chłopic w czasie wykonywania prac rolnych na polu uprawnym. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu i powiadomili saperów.

Na niebezpieczne znaleziska z czasów II wojny światowej, najczęściej natrafiają rolnicy oraz pracownicy budowlani, wykonujący prace ziemne. We wtorek, przed godz. 19, policjanci jarosławskiej jednostki zostali powiadomieni o niebezpiecznym znalezisku w Chłopicach. Zgłoszenie dotyczyło odnalezienia niewybuchu. Granat został znaleziony przez mieszkańca Chłopic, w czasie wykonywania przez niego prac na polu uprawnym.

Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to skorodowany granat moździerzowy o długości 35 cm – kaliber 82 mm, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia amunicji do czasu przyjazdu patrolu rozminowania. Saperzy z 21 Batalionu w Rzeszowie sprawdzili teren oraz zabrali pocisk do zneutralizowania.

Policja ostrzega!
Jeżeli podczas prac polowych znajdziemy niewybuch, należy natychmiast o tym fakcie powiadomić policję. Niewybuchy to niebezpieczna broń, która nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi, nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Takiego znaleziska pod żadnym pozorem nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią.

Poprzedni artykuł5-latka potrącona w Nowosielcach. Ranna trafiła do rzeszowskiego szpitala
Następny artykułMarcin Warchoł o współpracy miasta z przedsiębiorcami [foto, video]
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here