Strona główna JASŁO Mieszkańcy Jasła protestują przeciw przeniesieniu ratowników do Krosna

Mieszkańcy Jasła protestują przeciw przeniesieniu ratowników do Krosna

0

Wczoraj przy jasielskim szpitalu odbył się protest przeciwko zmianom organizacyjnym Pogotowia Ratunkowego. W manifestacji uczestniczyło niemal stu mieszkańców miasta.


11 grudnia dyrektor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie wystąpił do dyrekcji szpitala w Jaśle z propozycją przejęcia 45 z 64 zatrudnionych obecnie ratowników. Doniesienia o tym fakcie wzbudziły krytykę ratowników obawiających się o swoje miejsce pracy. Na podstawie zmian organizacyjnych możliwe jest zwolnienie 19 ratowników!

Zagrożeń jest więcej. Mieszkańcy obawiają się o jakość ochrony zdrowia ze względu na ciągły niedobór karetek. Ograniczone mają być również załogi karetek z trzech do dwóch ratowników.
Solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle okazali druhowie z okolicznych jednostek OSP. Używając sygnałów dźwiękowych przejeżdżali oni wozami strażackimi w okolicy protestujących mieszkańców. Wsparcie zapewnia również obecny na manifestacji jasielski Klub Konfederacji zapowiadający interwencję w tej sprawie posła Grzegorza Brauna.