Strona główna JAROSŁAW Mieli myśli samobójcze. Pomoc przyszła w porę

Mieli myśli samobójcze. Pomoc przyszła w porę

0
Reklama

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów z jarosławskiej komendy zapobiegła tragedii. Mundurowi w porę odnaleźli mężczyzn mających myśli samobójcze. Potrzebujący pomocy trafili pod specjalistyczną opiekę.

Pierwsze zgłoszenie, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał w piątek przed północą. Na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna oświadczając, że zamierza odebrać sobie życie. Zgłaszający podał miejsce, w którym się znajduje. Dyżurny we wskazany rejon natychmiast skierował funkcjonariuszy wydziału patrolowo-interwencyjnego.

Reklama

Mundurowi  w trakcie sprawdzania terenu za budynkiem schroniska dla osób bezdomnych w Jarosławiu, zauważyli mężczyznę. W trakcie rozmowy z policjantami potwierdził, że chce odebrać sobie życie. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy specjalistów.  

W sobotę przed godz. 18, z numerem alarmowym skontaktował się mężczyzna, który oświadczył, że telefonuje z Jarosławia i chce skończyć ze swoim życiem. Rozmówca nie podał dokładnego adresu, jak też swoich danych personalnych, po czym się rozłączył. Poza numerem telefonu, z którego dzwonił mężczyzna, nie było żadnych innych informacji na jego temat.

Policjanci po numerze szybko ustalili, gdzie może się znajdować. Skierowany na miejsce patrol zastał tam zgłaszającego. W rozmowie z policjantami potwierdził wcześniejsze słowa. Także w tym przypadku mężczyzna został przekazany medykom, którzy zapewnili mu specjalistyczną opiekę.

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosi. Każdy z nas może mieć gorsze chwile. Czasem przychodzą nam do głowy myśli, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy sami radzić sobie z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, bezpłatnie i anonimowo. 

Poprzedni artykułTrzy osoby zatrzymały nietrzeźwego kierowcę
Następny artykułPodsumowano „majówkę” na drogach województwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!